Proje Hakkında

Bazı rüyalar vardır gerçek gibi. Ve bazı gerçekler vardır rüya gibi...


Dünyanın sayılı metropollerinden biri olan İstanbul’un göbeğinde inşa edilen Alya Marin, modern mimari çizgileri, açık kapalı sosyal alanları, çocuk oyun parkları, yapıların arasından süzülen doğal topoğrafya ile uyumlu peyzaj düzenlemesi sayesinde ferah ve nezih bir yaşam imkanı sunmakta. Birinci sınıf malzemeyle inşa edilen Alya Marin, kesintisiz güvenlik ve servis hizmetiyle de huzurlu bir hayatın kapılarını açıyor.

Proje, 1500-1800 m2 arasında değişen büyüklüklere sahip 9 bloktan meydana gelmektedir. Bu değişkenlik blokları birbirinden ayrıştırarak kullanıcılara farklı planlara sahip daire seçenekleri sunmakta aynı zamanda günümüzde tartışma ve eleştiri konusu yapılan ‘aynı blok’, ‘tip proje’ konularına bir çözüm üretmektedir. Ayrıca bloklar, konumları sayesinde birbirinin manzarasını ve güneşini engellemeyen, birbirine yakın ama mahremiyete saygılı ve insan ölçeğinde tasarlanmışlardır.

Kullanıcı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda biçimlenen projedeki tüm mekanlar, doğal havalandırılmakta ve güneş ışınlarından doğrudan faydalanabilmektedir. Farklı büyüklük ve planlara sahip dairelerdeki mutfak, oturma odası, salon ve diğer odalar geniş ve ferah mekânlar olarak kurgulanmıştır. .

Yapı cepheleri tekdüzelikten uzak, bazen içe çekilen bazen de dışa taşan hareketli ve farklı yüzeylerdir. Cephelerdeki geniş açıklıklar konutların içinden günün her saatinde farklı bir İstanbul manzarası izleme imkanı sunmaktadır..

Isı ve sese karşı izole edilmiş dış duvarlardaki beyaz-gri renk uyumu ile cephede yer yer kullanılan tuğlalar projeyi çevresindeki diğer yapılardan farklılaştırarak kullanıcıya bir ayrıcalık sunmaktadır.

600 yat bağlama kapasiteli West İstanbul Marina’ya 100 adımda ulaşabilir, 4 mevsim tatil keyfini doya doya yaşarsınız.

Alya Marin, yeşil konumunun verdiği huzur, sahile mesafesi ve modern yaşanılabilir planlamasıyla şimdi sizi bekliyor.

EVİM VAR MARMARA’YA KARŞI...

Tüm pencereleri tertemiz, mis gibi havaya açık. Kapısı İstanbul’a, penceresi Marmara’ya açık. Gündüz mutluluğa, gece huzura açık.
Evim benim, Alya Marin!..

YEŞİLLE, KUŞLARLA, KELEBEKLERLE SARMAŞ DOLAŞ!

Beylikdüzü’nün en güzel muhitinde, Kavaklı’da yepyeni bir yaşam başlıyor. Marmara manzaralı, yeşillikler içerisinde: Alya Marin!
Geleneksel mimarinin izlerini taşıyan tasarımıyla, yatay yerleşimiyle bildiğiniz projelerden ayrılıyor. Özlediğimiz mahalleler tadında, az katlı, bahçeli, sıcacık bir proje. Mutluluk burada size özel…

SESSİZLİĞİ ÖZLEDİYSENİZ...

Ciğerlerinize bayram ettirecek tertemiz oksijeni özlediyseniz… Kuş seslerini, kelebekleri… hanımeli’ni, morsalkım’ı, erguvan’ı, manolya’yı özlediyseniz… Tüm bunları, havuzuyla, fitness-center ve saunasıyla, sağlıklı yaşamın ayrılmaz parçası sınırsız spor imkanının, ve hayata hemen ulaşabilmenin konforuyla yaşamayı özlediyseniz… Alya Marin beklentilerinizin tam karşılığı

ÖMRÜNÜZE ÖMÜR KATACAK BİR DÜNYA...

Önü deniz, arkası hayat, “şehrin içinde ama şehirden kopuk” dingin bir yaşam tasarlarken, “mutluluğun sadece size özel olacağı bir yaşam alternatifi” sunuyoruz. Ailenizle geçireceğiniz her dakikanın unutulmaz olacağı, ömrünüze ömür katacak bir dünyaya merhaba demeye hazır mısınız?

KEYFİNİZ İÇİN İNŞA EDİYORUZ...

Geniş cepheleriyle günün her anında farklı bir İstanbul’u yaşatan dairenizde, ferah esintilere güneşin sıcacık ışıkları eşlik ediyor.
Alya Marin, 2+1'den 6+2'ye kadar daire seçenekleriyle aile yaşantısına uygun tasarlandı. En son teknolojiyle inşa edilen proje, ısı ve ses izolasyonuyla huzuru yaşatırken, mutfak, oturma odası, salon ve diğer odalarıyla, geniş ve ferah mekânlar sunuyor. Biz yaparken keyif aldık, siz de yaşarken alacaksınız.

MERKEZİNDE SİZ VARSINIZ...

Çevresindeki eğitim kurumları, hastaneler, alışveriş merkezleriyle Alya Marin avantajlı bir konumda.Buradaki huzurdan ayrılmanız gerektiğinde hiçbir sıkıntı yaşamadan dilediğiniz yere sayılı dakikalarla ulaşabilirsiniz. Bir adımda yeşil, bir adımda manzara, her an İstanbul.